Ters Projeksiyon Filmleri

Siyah Ters Projeksiyon Filmi

Siyah projeksiyon filmi Kontast ve keskinlik oranının en yüksek olduğu film  çeşididir. En kaliteli en keskin görüntüler siyah filmde  elde edilir. Profesyonel uygulamalarda tercih edilen  film çeşididir.Mükemmel bir berraklık vardır. Siyah film  ışık geçirgenliğinin en az olduğu film çeşidi olduğu için, bu filmle yapılacak uygulamalarda yüksek ansilümenli  projeksiyon cihazları kullanılmalıdır. Beyaz bir filmden  alınan görüntü parlaklığını siyah bir filmden  alabilmeniz  için 2 kat daha fazla ışık gücü kullanmanız gerekeceğini unutmayınız. Siyah film uygulamalarında belki daha yüksek maliyetli bir projeksiyona ihtiyaç duyacaksınız fakat unutmayınız ki en yüksek kontrastlı görüntüyü de bu filmle alabilirsiniz.  

Gri Ters Projeksiyon Filmi

gri projeksiyon filmi Kontrast oranın şeffaf ve beyaz filme göre daha  yüksek olduğu film çeşididir.Görüntü kalitesindeki  keskinlik çok tatmin edicidir.Işık tutması daha fazla  olduğundan kendisine uygulanacak ansilümen  değerinin daha yüksek olması gerekmektedir.  Kullanılacak projeksiyon cihazının ansilümen gücü  beyaz filme göre daha yüksek olmalıdır. İç mekan ve  dışa bakan camlarda rahatlıkla kullanılıp sonuç  alınabilir. Uygulamacı için kontrastın ve keskinliğin ön planda olduğu uygulamalarda çok başarılı sonuçlar verir.   

Beyaz Ters Projeksiyon Filmi

beyaz ters projeksiyon filmi Işıklı ortamlarda en iyi sonuç aldığımız film  çeşidimizdir. Şımarık bir renk verir. Bu özelliği  nedeniyle AVM içi gibi alanlarda rahatlıkla sonuç  alınabildiği gibi, dış cepheye bakan cadde ve sokak  uygulamalarında da maksimum sonuç alınabilir.  Fakat burada da unutulmaması gereken durum  aynıdır; Güneşin karşıdan geldiği hiçbir uygulamada  sonuç alınamaz.

 

 

 

Double Beyaz Ters Projeksiyon Filmi

double beyaz ters projeksiyon filmi Cama yapıştırılan yapışkanlı filmlerden değildir. Çift  tarafıda beyaz olan filmdir. Her iki taraftanda aynı  kalitede görüntü alırsınız. Bu nedenle cama  yapıştırılmazlar.Çift taraflı görüntü almak istediğimiz  uygulamalarda yada camımıza herhangi bir film  yapıştırmak istemediğimiz uygulamalarda  kullanılırlar.  Farklı uygulama çeşitleri mevcuttur.  Özellikle fuar alanlarında her iki yönden gelen  ziyaretçilerin oynatılan reklamlarla dikkatlerinin  çekilmesi istenilen uygulamalarda iki milimetrelik iki  adet pleksi glas yada cam arasına konularak  yapılan  uygulamalar, roll up uygulamaları yada ters  projeksiyon perdesi gibi yapılan uygulamalar yaygındır. Camınıza projeksiyon filmi yapıştırmak istemiyorsunuz. Fakat ters projeksiyon filmini kullanmak ve müşterilerinizin de dikkatini çekmek istiyorsanız double beyaz sizin tercih etmeniz gereken film olmalıdır. İsterseniz camınızın ebatlarında kestireceğiniz bir pleksi glas tabakayla cam arasına sıkıştırıp kullanabilirsiniz, isterseniz de Ters projeksiyon perdesi olarak kullanıp, işiniz bittiğinde sarıp yukarı kaldırabilir, daha sonra tekrar kullanabilir yada başka lokasyonlarda yeniden kullanabilirsiniz.

Şeffaf Ters Projeksiyon Filmi

şeffaf projeksiyon filmi Şeffaf filmlerimiz özellikle vitrin camlarında , dışarıdan  bakan müşterilerin vitrinde olan ürünleri görmelerinin  gerekli olduğu durumlarda kullanılırlar. AVM lerde,  pasajlarda, güneş ışığı almayan cadde ve sokaklarda  kullanılırlar. Öğlenden sonra yada akşam hava  kararmaya başlayınca kullanılırlarsa alınacak verim  artar.
Kontrastın en düşük, ışık geçirgenliğinin en fazla  olduğu film çeşididir. Bu nedenle ortam ışığının en az olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Güneş ışığının karşıdan geldiği, ortamın yoğun ışık altında olduğu lokasyonlarda yapılan uygulamalardan yüksek verim beklenmemelidir. Bu gibi durumlarda kullanılacak projeksiyonların ansilümen güçlerinin yüksek olması tercih edilmelidir.

 

Ayna Ters Projeksiyon Filmi

ayna görünümlü projeksiyon filmi Ayna ters projeksiyon filmimiz, özellikle dışa bakan  AVM vitrinlerinde, dükkan vitrinlerinde tercih edilen bir  filmdir. İç cephesi gri, cama yapışan kısmı ayna olan  bir  filmdir. Üzerinde herhangi bir video oynamadığı  zaman film otomatik olarak ayna görevi görmektedir.  Dış cephesi ayna sırıyla sırlanmıştır. Film gri yüzey  üzerine  ayna sırlanması ile elde edildiğinden görüntü  kalitesi  ve kontrast mükemmele yakındır. Gri ya da  siyah  filmlerde olduğu gibi bu film çeşidimizde de yüksek ansilümen değerli projeksiyon cihazlarının kullanılması tercih edilmelidir. Yüksek ışık gücü görüntü kalitesini arttıracak ve kontrasta en ince detayları görmenizi sağlayacaktır.

 

Kullanılacak Projeksiyon Cihazları

 Kullanılacak projeksiyon cihazının ansilümen (ışık gücü) uygulama yapılan yerin ışık alma durumuna göre değişiklik arz edecektir.Bu nedenle projeksiyon cihazı seçiminde dikkatli olunmalı ve mümkünse profesyonel yardım alınmalıdır. Küçük uygulamalarda firmamızın üreticisi olduğu Promacto PRO X09 yada Promacto PRO X10 modellerinin ışık gücü yeterli olacaktır. Daha büyük uygulamalarda yada daha yoğun ışıklı ortamlarda yapılacak uygulamalarda klasik lambalı projeksiyon cihazları tercih edilmelidir. Uygulama alanlarının dar olduğu yerlerde kısa mesafeli (short Throw) projeksiyon cihazlarından faydalanılmalıdır. Konuyla ilgili daha detaylı teknik yardımlar için firmamıza başvurabilirsiniz. Uzmanlarımız ihtiyaç duyduğunuz teknik bilgiyi, uygun projeksiyon cihazı modellerini sizlerlerle paylaşacaklardır.

 

Teknik Özellikleri

Renkler

 

Ayna

Beyaz

 

Double Beyaz

Çift taraflı

Gri

Şeffaf

Doğal Siyah

Kalınlık

μm

100

100

100

100

100

100

En

mm

1524

1524

1524

1524

1524

1524

Geçirgenlik

%

7

14

12

10

88

6

Haze

%

93

93

98

93

33.5

98

Gain

-

5

6

6

4

5

3

Kontrast

-

900:1

300:1

450:1

500:1

200:1

1200:1

View angle

°

150

150

180

120

150

150

Features

-

Parlak Görüntü

Parlak Görüntü

Geniş görüş açısı

Parlak Görüntü

Yüksek Kontrast

keskinlik

Geniş görüş açısı

Yüksek Kontrast

En Doğal Renkler

UV cut

%

99

99

99

99

99

99

Uygulama

Alanları

-

Indoor

Mağaza camı,

Ev sineması, Sunum

Indoor

Mağaza camı,

Ev sineması, Sunum

İndoor/Outdoor

Pencere önü perde,

Fuar uygulamaları,

Display ekran

Outdoor
pencere reklamları,

Ev Sineması, Pubs,

Gece klupleri

3D effect

Pencere reklamları, Display ekranlar

Outdoor

Reklam pencereleri,

Ev Sineması,

  Pubs


 

 

2013 Promacto. Tüm hakları saklıdır. Promacto Projeksiyon