Projeksiyon Kabloları

HDMI Kabloları

 

 HDMI, High Definition Multimedia Interface. Hdmi.org tarafından tanımlanımış yüksek çözünürlüklü HDMI kablodijital multimedya sinyalini (görüntü + ses) taşımaya yarayan bir standarttır. Hdmi kablo ile hem ses hem de görüntü taşıyabilirsiniz, bu hdmi ve dvi kabloyu birbirinden ayıran en önemli özelliktir

 HDMI kablolar elektronik parazitlenmeden çok etkilenirler. Özellikle projeksiyon cihazlarında 3 metreden sonra bölgesel elektronik parazitlenmeye bağlı olarak görüntü aktarımında sıkıntı çıkartabilirler. O neden ile sinyal tekrarlayıcılı HDMI kablolar kullanmayı tavsiye ediyoruz.

 Özellikler;
 Yüksek bant genişliği, daha iyi görüntü kalitesi, 3 boyutlu görüntü, Hdmi ethernet channel, audio return channel, son teknoloji ve daha fazlası.

VGA Kabloları

Vga kelimesi Video Graphics Array kelimelerini baş harflerinden oluşmaktadır. Video Graphics Array, "Video Grafik Dizisi, Görüntü Grafiği Dizisi"VGA Kabloanlamlarına gelmektedir. Bizler Vga kelimesini ekran kartı olarak tanımlarız. Vga, D-Sub olarakda bilinen analog görüntü aktarım arabirimine sahiptir. Bu arabirim mavi renkte ve 15 pinli bir yapıya sahiptir. Her bilgisayarda bulunmaktadır. Görüntüyü, işleyen ve monitöre aktarılmasına yardımcı olan birimdir. Vga kablosuyla birbirine bağlanarak görüntü aktarımı gerçekleşir.

USB Kabloları

Universal Serial Bus (USB) Evrensel seri yolu, bilgisayar ve telekominikasyon endüstrisinde geliştirilmiş, iletişim standartlarında yeni bir bağlantıUSB Kabloşeklidir. Amacı, geleneksel seri ve paralel portların yerini almak ve işi evrenselleştirmektir. Bu kablo ile flash belleğinizi tavana asılmış projeksiyon cihazlarına uyumlu hale getirebilirsiniz. Flash belleğinizi bu kablonun ucuna takarak flash belleğiniz içerisindeki film ve fotoğrafları yerinizden kalkmadan projeksiyon cihazına aktarabilirsiniz. 10 metreden 100 metreye kadar kablo çeşitlerimiz mevcuttur.

AV Kabloları

Audio/Video kablosudur. Yani ses ve görüntü aktarmayı sağlar.AV Kablo

 

 

 

Iphone 5 - Iphone 4S HDMI Kabloları

İphone yada İpadlerinizde tüm ekran görüntülerini aktarmak için kullanmanız gereken kablodur. İphonenunuzun bütün ekranının rahatlıklaiphone bağlantı kablosuprojeksiyon cihazınıza aktarabilir, sosyal mediadan (Facebook, Twitter, Youtube gibi...) seçtiğiniz herhangi birine internet ile bağlanabilir, indirdiğiniz yada canlı olarak o anda bütün videoları seyredebilir, her türlü işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

2013 Promacto. Tüm hakları saklıdır. Promacto Projeksiyon